Dr Grzegorz Sobieraj na szkoleniu we Włoszech

Dr Grzegorz Sobieraj na szkoleniu we Włoszech

W dniach 15-16 maja , Dr Grzegorz Sobieraj na szkoleniu w Turynie i Mediolanie doskonalił swoje umiejętności w zakresie protezoplastyki stawu kolanowego.

System protez opracowany przez włoskich naukowców zapewnia szeroką gamę rozwiązań idealnie dopasowanych do konkretnych potrzeb pacjenta. Protezy stałe (fix) i ruchome; cementowe , bezcementowe, antyalergiczne – wszystkie charakteryzujące się modułowością elementów. Ponadto system daje lekarzom możliwość przedoperacyjnego planowania 3D dla niestandardowych operacji .

Różne modele protez stawu kolanowego:

Dynamic – zaprojektowano w celu przywrócenia naturalnej anatomii stawów i kinematyki całego zakresu ruchomości w stawie ( ROM ), poprawiając tym samym stabilność i jakość życia pacjenta.

Ultra-Congruent -świetne spasowanie do naturalnych warunków stawu

Cruciate Retaining – to model przeznaczony do utrzymania więzadeł krzyżowych, które zwykle są w czasie zabiegu usuwane ( najczęściej przednie, czasem tylne)

Mobile Bearing Ultra-Congruent to rozwiązanie, które umożliwia fizjologiczną wewnętrzną i zewnętrzną rotację osiową.

Podczas praktycznej części szkolenia we Włoszech, dr Grzegorz Sobieraj miał zaszczyt operować pod okiem wyjątkowego specjalisty, dr Fabrizio Rivera Patologie Ortopediche. To była czysta przyjemność i nietuzinkowe doświadczenie zawodowe.

W ciągu kilkunastu lat pracy dr Grzegorz Sobieraj doskonalił swoje umiejętności m.in w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Estonii i Stanach Zjednoczonych. Dzięki współpracy z najlepszymi ośrodkami i specjalistami na świecie, jest obecnie jednym z nielicznych ortopedów w Polsce, ze spektrum zabiegów w obrębie stawu kolanowego, barkowego, biodrowego oraz skokowego i stopy.

Jeśli protezoplastyka stawu jest jedynym rozwiązaniem dla Ciebie zadbaj o najlepszą protezę, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Umów się na konsultacje do dr Grzegorza Sobieraja tel. 422363363 lub 📧email: kontakt@orthosportclinic.pl