Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

pobyt w szpitalu

Pobyt w szpitalu to dla wielu z nas trudny moment, czasem pełen wyzwań, lecz to przede wszystkim szansa na powrót do zdrowia i pełnej sprawności. W Szpitalu Prywatnym ORTHO SPORT CLINIC nie tylko troszczymy się zdrowie fizyczne pacjentów, ale także tworzymy atmosferę opartą na empatii, zrozumieniu i wsparciu. Pragniemy zapewnić komfortowe warunki oraz fachową opiekę, aby pacjent mógł skupić się na procesie rekonwalescencji. Indywidualne podejście do każdego gościa naszego Szpitala umożliwia proces przyjęcia, zwany "Door to room", trwający maksymalnie 10 minut, ograniczający ilość zbędnych formalności.
KONTAKT DO SZPITALA

1. KONSULTACJA LEKARSKA
I SKIEROWANIE DO SZPITALA

Przed zakwalifikowaniem na zbieg do Szpitala pierwszym krokiem jest konsultacja z specjalistą ORTHO SPORT CLINIC. Podczas tego spotkania lekarz przeprowadza szczegółowe badanie i analizuje wyniki dotychczasowych badań diagnostycznych. Podczas konsultacji omawiane są proponowane metody leczenia oraz szczegółowo przedstawiane są potencjalne ryzyka związane z planowaną operacją. Ostateczna decyzja o konieczności przeprowadzenia zabiegu operacyjnego zostaje podjęta przez lekarza ORTHO SPORT CLINIC na podstawie zebranych informacji i stanu zdrowia pacjenta. Wówczas pacjent otrzymuje skierowanie na zabieg operacyjny.

2. PRZED PRZYJĘCIEM
DO SZPITALA

Około 2 tygodni przed planowanym zabiegiem pacjent zostaje poinformowany telefonicznie oraz mailowo przez koordynatora Pacjenta o szczegółach przygotowania do pobytu w szpitalu tj.:
• konieczności wykonania niezbędnych badań laboratoryjnych;
• obowiązku dopełnienia formalności (zawarcia umowy, dokonana płatności)
• harmonogramie pobytu w szpitalu (dzień, godzina przyjęcia, termin zabiegu, planowany wypis). Czas pobytu w Szpitalu ORTHO SPORT CLINIC określany jest w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu i trwa od 1-3 dni;
• pacjenci z prywatnym ubezpieczeniem honorowanym w Szpitalu ORTHO SPORT CLINIC otrzymują informacje na temat procedur przyjęcia na oddział od opiekunów ubezpieczeniowych.

Pacjenci będący na dietach typu wegańska, wegetariańska, bezglutenowa itp. zgłaszają ten fakt Koordynatorowi Pacjenta mailowo lub telefonicznie przed przyjęciem do Szpitala.

3. PRZYJĘCIE DO SZPITALA

Przyjęcie do Szpitala odbywa się w dniu zabiegu lub w dniu poprzedzającym zaplanowaną operację, w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego zgodnie z poniższym schematem:
• pacjent powinien zgłosić się o wyznaczonej godzinie do recepcji Szpitala (osoba niepełnoletnia obowiązkowo wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym);
• niezbędne rzeczy pacjenta do szpitala to:
- dokument tożsamości z fotografią (dowód osobisty lub paszport). W przypadku niepełnoletnich pacjentów, dokument musi być również w posiadaniu towarzyszącego im rodzica lub opiekuna prawnego;
- wyniki badań przeprowadzonych poza placówką ORTHO SPORT CLINIC (np. RTG, USG, MRI, badania laboratoryjne)...

4. WYJĄTKOWE
WARUNKI SZPITALA

• zapewnienie komfortu w trakcie leczenia i rehabilitacji;
• hospitalizacja w pokojach jedno- i dwuosobowych z łazienkami o klasiehotelowej, wyposażonych w:
-TV, Wi-Fi,
-zestawy kawowe i herbaciane,
-butelkowane wody gazowane, niegazowane
-indywidualne zestawy kosmetyczne zawierające: szczoteczkę do zębów, pastę, płyn do kąpieli, szampon, szlafrok, klapki;
• wyżywienie: posiłki dostarczane przez profesjonalną firmę cateringową dbająca o najwyższą jakość serwowanych dań oraz świeżość półproduktów, z których są przygotowywane. Za właściwie zbilansowaną dietę pacjentów odpowiedzialny jest wykwalifikowany dietetyk.;
• zapewnienie sprzętu ortopedycznego niezbędnego do poruszania się po zabiegu (kule łokciowe, ortezy etc.);
• opieka fizjoterapeuty zaraz po zabiegu (pionizacja, rehabilitacja już 24 hpo operacji w zależności od zabiegu);
• nauka poruszania się o kulach łokciowych przed wypisem ze Szpitala.

Informacje dla odwiedzających

• odwiedziny pacjentów odbywają się codziennie w godz. 9.00-20.00;
• odwiedzający zobowiązani są do noszenia obuwia ochronnego, które jest do pobrania w recepcji Szpitala;
• cisza nocna obowiązuje w Szpitalu w godz. 22.00 - 06.00.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami...
chevron-down