Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Artroskopowa artroliza stawu łokciowego

Artroskopia stawu łokciowego jest jedną za najnowocześniejszych metod leczenia operacyjnego różnych schorzeń stawu łokciowego, takich jak np. łokieć tenisisty, usunięcie ciał wolnych, artroliza stawu, czyli jego uwolnienie stawu z przykurczu, ze zwiększeniem zakresu ruchu w przypadku zmian zwyrodnieniowych. Artrolizę wykonuje się przy użyciu artroskopu i specjalnych narzędzi.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Artroskopowa artroliza stawu łokciowego

INFORMACJA O ZABIEGU:

Wskazania do Artroskopowej artrolizy stawu łokciowego

● blizny oraz zrosty po urazie, złamaniu lub leczeniu operacyjnym,
● ciała wolne lub skostnienia ograniczające ruchomość stawu,
● przykurcze torebki stawowej w przebiegu chorób reumatoidalnych.

postępowanie przed zabiegiem

Konieczna jest konsultacja z jednym z naszych lekarzy, który zbierze ogólny wywiad, oceni stan ogólny kliniczny pacjenta, wykona USG, zleci ewentualnie badanie rezonansem magnetycznym lub RTG stawu, w celu zdiagnozowania problemu oraz dobierze odpowiednią rehabilitację które są wykonywane w naszych placówkach pod okiem najlepszych specjalistów. Przy braku poprawy po zastosowanym leczeniu, pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu.
czas trwania zabiegu:
45 - 60 minut
czas rekonwalescencji:
ok. 3 miesięcy
cena:

od 7000 PLN

Na czym polega artroskopowa artroliza stawu łokciowego?

Zabieg artroskopii stawu łokciowego przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Lekarz ortopeda dokonuje niewielkich nacięć w okolicach łokcia, przez które wprowadza artroskop – kamerę, z której obraz wyświetlany jest na monitorze, co daje operatorowi doskonały obraz z wnętrza stawu. Następnie, za pomocą niewielkich narzędzi, przeprowadza się niezbędne interwencje, takie jak usunięcie uszkodzonej tkanki, przeprowadzenie rekonstrukcji więzadeł, czy uwolnienie torby stawowej (artroliza). Po zakończeniu zabiegu, zostają założone szwy.

postępowanie po zabiegu

Po zabiegu operowana kończyna jest umieszczona na temblaku. Pacjent standardowo opuszcza oddział następnego dnia po operacji. Bezpośrednio po zabiegu rozpoczynana jest intensywna rehabilitacja, aby jak najszybciej przywrócić pełną sprawność stawu oraz nie dopuścić do kolejnego przykurczu.

Lekarze przeprowadzający artroskopową artrolizę stawu łokciowego

Dr Grzegorz Sobieraj
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down