Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Endoproteza stawu Rzepkowo udowego PFJ

Zabieg endoprotezoplastyki stawu rzepkowo-udowego (PFJ) polega na wszczepieniu protezy w obrębie stawu rzepkowo-udowego, czyli stawu między rzepką a kością udową. Staw ten znajduje się z przodu stawu kolanowego i odgrywa ważną rolę w ruchomości oraz funkcjonowaniu kończyny dolnej.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Endoproteza stawu Rzepkowo udowego PFJ

INFORMACJA O ZABIEGU:
Endoprotezoplastyka stawu rzepkowo-udowego (PFJ) jest stosowana głównie w przypadku poważnych urazów, zwyrodnienia stawu, bądź też w sytuacji, gdy inne metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Jak przebiega zabieg Endoprotezy stawu Rzepkowo udowego PFJ?

Sama operacja polega na usunięciu uszkodzonych fragmentów stawu i zastąpieniu ich protezą. Proteza ta replikuje naturalne struktury stawu rzepkowo-udowego, umożliwiając lepsze funkcjonowanie stawu oraz redukcję bólu i dyskomfortu.

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów ortopedycznych, rehabilitacja jest kluczowym elementem po endoprotezoplastyce stawu rzepkowo-udowego. Proces rehabilitacji obejmuje ćwiczenia fizyczne, które pomagają wzmocnić mięśnie, poprawić zakres ruchu i przywrócić pełną funkcję stawu.

Czy usunięcie uszkodzonych fragmentów stawu jest skomplikowane?

Zabieg ten wymaga precyzyjnego planowania i wykonania przez doświadczonego chirurga ortopedycznego oraz współpracy pacjenta z zespołem medycznym, aby zapewnić najlepsze wyniki i szybką rekonwalescencję.
czas trwania zabiegu:
40 - 70 min
czas rekonwalescencji:
6 - 12 tygodni
cena:

od 20 000 PLN

Lekarze wykonujący zabieg Endoprotezy stawu Rzepkowo udowego PFJ

Dr Grzegorz Sobieraj
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down