Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego

Zespół rowka nerwu łokciowego jest drugą co do częstości neuropatią uciskową w obrębie kończyny górnej.  Choroba może być skutkiem urazu stawu łokciowego i powstawać wtórnie do złamań lub zwichnięć w obrębie stawu, może wynikać z jego przykurczu lub być wynikiem zmian zwyrodnieniowych w jego obrębie. Może także rozwijać się wtórnie w schorzeniach takich jak cukrzyca czy reumatoidalne zapalenie stawów (RZS).
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego

INFORMACJA O ZABIEGU:
Objawy zespołu rowka nerwu łokciowego mogą dotyczyć zaburzeń funkcji czuciowych i ruchowych nerwu. Najczęściej polegają one na zaburzeniach czucia palca małego i połowy łokciowej palca serdecznego. W bardziej nasilonych neuropatiach dochodzi również do bóli po stronie wewnętrznej stawu łokciowego. Pacjenci skarżą się też na obniżenie sprawności ręki. W zaawansowanych stadiach choroby dochodzi do osłabienia i zaniku niektórych mięśni ręki, upośledzenia jej sprawności lub nawet porażennego przykurczu całej ręki.

Wskazania do Leczenia zespołu rowka nerwu łokciowego

● drętwienie i mrowienia palca IV-go i V-go,
● zaburzenia czucia okolicy nadkłykcia przyśrodkowego,
● osłabienie siły mięśniowej palców ręki.

postępowanie przed zabiegiem

Konieczna jest konsultacja z jednym z naszych lekarzy, który zbierze ogólny wywiad, oceni stan ogólny kliniczny pacjenta, wykona USG, zleci ewentualnie badanie rezonansem magnetycznym lub RTG stawu, w celu zdiagnozowania problemu oraz dobierze odpowiednią rehabilitację które są wykonywane w naszych placówkach pod okiem najlepszych specjalistów. Przy braku poprawy po zastosowanym leczeniu, pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu.
czas trwania zabiegu:
45 - 60 minut
czas rekonwalescencji:
ok. 3 miesięcy
cena:

od 6500 PLN

Na czym polega leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego?

Leczenie operacyjne zespołu rowka nerwu łokciowego polega na uwolnieniu nerwu łokciowego z blizn okołotkankowych jak i w niektórych sytuacjach przeniesienie go na przednią pow. przedramienia.

postępowanie po zabiegu

Jeszcze tego samego dnia pacjent jest wypisywany do domu. Pacjent bezpośrednio po zabiegu będzie miał założony temblak, który powinien utrzymać do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych. Wymagane jest nieobciążanie kończyny operowanej i rozpoczęcie odpowiednio przygotowanej rehabilitacji po-zabiegowej.

Lekarze przeprowadzający leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego

Dr Grzegorz Sobieraj
Dr Mateusz Jóźwik
Dr Jakub Łupiński
Dr Jan Borowski
Dr Karol Krajewski
Dr Maciej Sędzicki
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down