Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Naprawa obrąbka stawu biodrowego

Obrąbek stawu biodrowego to chrząstka otaczająca panewkę stawu biodrowego warunkująca stabilność stawu oraz działająca w sposób amortyzacyjny. Uszkodzenia obrąbka stawu biodrowego mogą wystąpić na skutek urazów, dysplazji stawu biodrowego, zwichnięć czy schorzeń zwyrodnieniowych.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Naprawa obrąbka stawu biodrowego

INFORMACJA O ZABIEGU:
Zabieg naprawy obrąbka stawu biodrowego polega na szyciu niestabilnych, uszkodzonych fragmentów obrąbka i umocowaniu ich do przyczepu kostnego.

Jak przebiega naprawa obrąbka stawu biodrowego?

Procedura ta zazwyczaj wykonywana jest w sposób artroskopowy, co oznacza, że wykorzystuje się małe nacięcia w celu wprowadzenia kamery i narzędzi do stawu biodrowego. Lekarz ortopeda korzysta z kamerki (artroskopu) do wizualizacji obszaru uszkodzenia i naprawy obrąbka. Przy bardziej złożonych uszkodzeniach, połączonych ze zmianami dysplastycznymi, procedurę wykonuje się z dostępu MISA ( minimal invasive urgical approach ).

Podczas samej operacji chirurg może usunąć uszkodzone fragmenty chrząstki, wygładzić nierówności, a w niektórych przypadkach także wykonać resekcję (usunięcie) lub rekonstrukcję uszkodzonej kości, aby przywrócić prawidłową strukturę stawu biodrowego.
czas trwania zabiegu:
90 - 120 min
czas rekonwalescencji:
6 - 12 tygodni
cena:

od 10 000 PLN

Jak przebiega rehabilitacja po naprawie obrąbka stawu biodrowego?

Rehabilitacja po takim zabiegu ma kluczowe znaczenie dla pełnego powrotu do normalnej funkcji stawu. W pierwszych etapach po operacji pacjent może potrzebować wsparcia fizjoterapeutów w celu przywrócenia ruchomości, wzmacniania mięśni i zapobiegania ewentualnym powikłaniom pooperacyjnym.

Lekarze wykonujący zabieg artrolizy stawu kolanowego

Dr Grzegorz Sobieraj
Dr Mateusz Jóźwik
Dr Jakub Łupiński
Dr Jan Borowski
Dr Karol Krajewski
Dr Maciej Sędzicki
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down