Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Nieoperacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Hydrodekompresja

Cieśń nadgarstka to wąski kanał na dolnej stronie nadgarstka, przez który przechodzi nerw pośrodkowy oraz ścięgna zginaczy. Gdy przestrzeń w tym kanale zostaje zmniejszona przez stan zapalny, obrzęk lub inne zmiany patologiczne, dochodzi do ucisku na nerw pośrodkowy, co może powodować ból, mrowienie, osłabienie chwytu i inne symptomy zespołu cieśni nadgarstka.

Zabieg hydrodekompresji cieśni nadgarstka ma na celu przyniesienie ulgi pacjentom poprzez zmniejszenie ucisku na nerw pośrodkowy, który przebiega przez cieśń nadgarstka.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Nieoperacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka

INFORMACJA O ZABIEGU:
Procedura ta wykorzystuje wstrzyknięcie płynu (zazwyczaj roztworu soli fizjologicznej) do przestrzeni wokół struktur anatomicznych nadgarstka, takich jak ścięgna lub nerwy, w celu zmniejszenia ucisku i poprawy mobilności.

Zalety hydrodekompresji

Redukcja ucisku

Podczas hydrodekomprezji, lekarz wstrzykuje płyn bezpośrednio do cieśni nadgarstka. Płyn ten zwiększa przestrzeń wewnątrz kanału, tym samym redukując ucisk na nerw pośrodkowy.

Rozdzielenie przylegających tkanek

Wstrzyknięty płyn może również pomóc w oddzieleniu przylegających do siebie tkanek, takich jak ścięgna, które mogły zrosnąć się lub stać się sztywne w wyniku przewlekłego stanu zapalnego. To redukuje tarcie i zwiększa mobilność wewnątrz cieśni nadgarstka.

Zmniejszenie stanu zapalnego

W niektórych przypadkach, wraz z płynem mogą być podawane leki przeciwzapalne, które dodatkowo zmniejszają stan zapalny w cieśni nadgarstka, co przyczynia się do zmniejszenia bólu i dyskomfortu.

Szybka ulga w objawach

Pacjenci często doświadczają szybkiej ulgi w objawach po zabiegu hydrodekompresji. Ból, mrowienie i osłabienie chwytu mogą ulec znaczącej poprawie, co zwiększa jakość życia pacjenta.

Minimalnie inwazyjna procedura

Jako metoda minimalnie inwazyjna, hydrodekompresja wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań w porównaniu do tradycyjnych operacji. Krótki czas rekonwalescencji i szybki powrót do codziennych aktywności to dodatkowe korzyści dla pacjentów.
czas trwania zabiegu:
20 minut
czas rekonwalescencji:
kilka dni od zabiegu
cena:

od 1500 PLN

Lekarze przeprowadzający hydrodekompresje

Dr Grzegorz Sobieraj
Dr Mateusz Jóźwik
Dr Jakub Łupiński
Dr Jan Borowski
Dr Karol Krajewski
Dr Maciej Sędzicki
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down