Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

operacyjne leczenie łokcia tenisity i golfisty

„Łokieć golfisty”, czy „łokieć tenisisty” to bardzo uciążliwa choroba dotykająca coraz więcej osób. Nazwa schorzenia jest jednak myląca, gdyż nie dotyczy ona jedynie sportowców czy osób wyczynowo lub nawet amatorsko uprawiających grę w tenisa. Dotyka ona przede wszystkim osoby pracujące w biurach, warsztatach lub np. przy kasie w sklepie.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

leczenie łokcia tenisity i golfisty

INFORMACJA O ZABIEGU:
Główną przyczyną łokcia tenisisty jest wielokrotne powtarzanie określonego, stałego wzorca ruchowego. I nie ma tu znaczenia fakt, że jest to prosta czynność, która ani nie męczy ani nie wymaga od nas większego wysiłku fizycznego. Najważniejsze jest to, że dany ruch jest powtarzany setki czy tysiące razy w jednakowy sposób. Na skutek takiej monotonnej pracy dochodzi do przeciążenia ścięgien prostowników nadgarstka przy ich przyczepie do nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Taka jednostajność ruchu powielana wielokrotnie prowadzi do powtarzających się przeciążeń a te z kolei do mikrouszkodzeń włókien ścięgien.

Problem łokcia tenisisty może również wystąpić u osób, które na co dzień stronią od wysiłku fizycznego, a ich ręce nie są przyzwyczajone do pracy lub zwiększonego wysiłku fizycznego. Taka sytuacja może znacząco osłabić mięśnie, a w konsekwencji może doprowadzić nawet do ich zaniku. W momencie, gdy występuje zwykła życiowa konieczność wykonania nieco cięższej pracy np. noszenie, przykręcanie czy prace ogrodowe, może dojść do naderwania włókien ścięgien.

Wskazania do operacyjnego leczenia łokcia tenisisty i golfisty

● ból okolicy nadkłykcia bocznego kości ramiennej nasilający się podczas próby zaciskania dłoni w pięść

postępowanie przed zabiegiem

Konieczna jest konsultacja z jednym z naszych lekarzy, który zbierze ogólny wywiad, oceni stan ogólny kliniczny pacjenta, wykona USG, zleci ewentualnie badanie rezonansem magnetycznym lub RTG stawu, w celu zdiagnozowania problemu oraz dobierze odpowiednią rehabilitację które są wykonywane w naszych placówkach pod okiem najlepszych specjalistów. Przy braku poprawy po zastosowanym leczeniu, pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu.
czas trwania zabiegu:
30 - 45 minut
czas rekonwalescencji:
do 3 miesięcy
cena:

od 6500 PLN

Na czym polega operacyjne leczenie łokcia tenisisty i golfisty?

Leczenie operacyjne polega na usunięciu zdewitalizowanych tkanek z okolicy nadkłykcia bocznego kości ramiennej i ponownym przytwierdzeniu prostowników najczęściej prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka przy pomocy specjalnej kotwicy w okolicę nadkłykcia bocznego.

postępowanie po zabiegu

Jeszcze tego samego dnia pacjent jest wypisywany do domu. Pacjent bezpośrednio po zabiegu będzie miał założony temblak, który powinien utrzymać do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych. Wymagane jest nieobciążanie kończyny operowanej i rozpoczęcie odpowiednio przygotowanej rehabilitacji po-zabiegowej.

Lekarze przeprowadzający operacyjne leczenie łokcia tenisity i golfisty

Dr Grzegorz Sobieraj
Dr Mateusz Jóźwik
Dr Jakub Łupiński
Dr Jan Borowski
Dr Karol Krajewski
Dr Maciej Sędzicki
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down