Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Przecięcie więzadła poprzecznego nadgarstka, odbarczenie kanału nadgarstka , uwolnienie nerwu pośrodkowego

Zespół cieśni nadgarstka (inne określenie to zespół cieśni kanału nadgarstka) jest schorzeniem, które występuje, gdy nerw śródręczno-paliczkowy w nadgarstku jest ściskany lub uciskany, co prowadzi do objawów takich jak ból, drętwienie, osłabienie mięśni ręki oraz trudności w wykonywaniu pewnych ruchów.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka

INFORMACJA O ZABIEGU:
Operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka ma na celu złagodzenie ucisku na nerw śródręczno-paliczkowy w celu zmniejszenia objawów. Zabieg ten może być wykonywany, gdy inne metody leczenia, takie jak terapia manualna, noszenie stabilizatorów lub zastrzyki przeciwzapalne, nie przynoszą odpowiedniej ulgi lub gdy objawy są zaawansowane.

przebieg zabiegu

1. Rozcięcie powięzi cieśniowej: Chirurg dokonuje nacięcia lub rozcięcia powięzi cieśniowej nadgarstka, tworząc większą przestrzeń dla nerwu, aby zmniejszyć ucisk.
2. Rekonstrukcja kanału nadgarstka: Czasami dokonuje się rekonstrukcji kanału nadgarstka, aby zmniejszyć ucisk na nerw. Może to obejmować usunięcie tkanki lub struktur, które wywierają nacisk na nerw.
3. Artroskopia: W niektórych przypadkach, chirurdzy wykorzystują techniki artroskopowe, co oznacza wykorzystanie małych nacięć i kamery do prowadzenia operacji, minimalizując tym samym uszkodzenia tkanek i przyspieszając rekonwalescencję.
4. Usunięcie guza lub zmiany patologicznej: Jeśli istnieje jakiś guz lub inna zmiana, która wywiera nacisk na nerw, chirurg może usunąć tę strukturę w celu uwolnienia nerwu.
czas trwania zabiegu:
20 - 40 minut
czas rekonwalescencji:
ok. 1 miesiąca
cena:

od 3500 PLN

postępowanie po zabiegu

Po zabiegu rehabilitacja jest istotna. Pacjent powinien wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne, które pomogą w przywróceniu pełnej funkcjonalności nadgarstka i zmniejszeniu ryzyka powtórnego ucisku na nerw.

Leczenie operacyjne zespołu cieśni nadgarstka jest zwykle skuteczne w zmniejszeniu objawów i przywróceniu pełnej sprawności stawu. Każdy przypadek jest indywidualny, więc istotne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia najlepszej strategii leczenia dla danego pacjenta.

Lekarze przeprowadzający zabieg

Dr Grzegorz Sobieraj
Dr Mateusz Jóźwik
Dr Jakub Łupiński
Dr Jan Borowski
Dr Karol Krajewski
Dr Maciej Sędzicki
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down