Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Rekonstrukcja uszkodzeń stawu barkowo obojczykowego

Ortopedia rekonstrukcyjna zajmuje się przede wszystkim operacyjnym leczeniem i „naprawą” uszkodzonych okolic lub części stawu barkowego. Operacja rekonstrukcyjna ma na celu odtworzenie uszkodzonych części stawu barkowo obojczykowego, przywrócenie ich czynności i funkcji, a często także prawidłowego wyglądu poprzez połączenie ocalałych, zdrowych tkanek pacjenta w okolicy dotkniętej chorobą lub zmianą z tkankami pobranymi z innej, zdrowej części ciała.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Rekonstrukcja uszkodzeń stawu barkowo obojczykowego

INFORMACJA O ZABIEGU:

Wskazania do Rekonstrukcji uszkodzeń stawu barkowo obojczykowego

● poważne i nieodwracalne urazy, w których dochodzi do trwałego zniszczenia tkanek stawu barkowego,
● choroby wrodzone i genetyczne barku i obojczyka,
● powikłania lub nieprawidłowości w leczeniu chorób i urazów barku i obojczyka,
● choroby związane z trwałymi zmianami wieku podeszłego i starczego.

postępowanie przed zabiegiem

Konieczna jest konsultacja z jednym z naszych lekarzy, który zbierze ogólny wywiad, oceni stan ogólny kliniczny pacjenta, wykona USG oraz zleci odpowiednie niezbędne badania - zwykle jest to rezonans magnetyczny pozwalający zaplanować szczegółowo operację i dobrać odpowiednią metodę zabiegu. Na 10 dni przed przyjęciem do Szpitala pacjent wykonuje badania laboratoryjne z krwi obwodowej (morfologia krwi obwodowej, APTT i INR, sód, potas) i badanie ogólne moczu. Należy pamiętać o aktualnych szczepieniach przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, gdyż istnieje niewielkie ryzyko transmisji wirusa podczas zabiegu operacyjnego.
czas trwania zabiegu:
45 - 90 minut
czas rekonwalescencji:
3 - 6 miesięcy
cena:

od 8000 PLN

postępowanie po zabiegu

Operowany bark jest unieruchomiony w specjalnej ortezie, do czasu jego wygojenia (od 1 do 3 tygodni). Dzięki zastosowaniu znieczulenia okolicy splotu ramiennego pod kontrolą USG, którzy wykonują lekarze anestezjolodzy, możliwe jest jak najszybsze usprawnianie pacjenta przy asyście fizjoterapeuty Ortho Sport Clinic już w pierwszych godzinach po zabiegu operacyjnym. Rehabilitacja jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta przez fizjoterapeutę zgodnie z zaleceniami lekarza operującego.

Lekarze przeprowadzający rekonstrukcje uszkodzeń stawu barkowo obojczykowego

Dr Grzegorz Sobieraj
Dr Mateusz Jóźwik
Dr Jakub Łupiński
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down