Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Werteboplastyka

Werteboplastyka to procedura medyczna stosowana w leczeniu złamań kręgów, zwłaszcza tych spowodowanych osteoporozą. Procedura ta ma na celu stabilizację złamanego kręgu i złagodzenie bólu. Werteboplastyka ma na celu złagodzenie bólu związanego z osteoporotycznymi złamaniami kręgów poprzez wzmocnienie i stabilizację uszkodzonego kręgu. Głównym wskazaniem do werteboplastyki są złamania kręgów spowodowane osteoporozą.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Werteboplastyka

INFORMACJA O ZABIEGU:
Procedura ta może być stosowana, gdy złamanie kręgu powoduje ból nieproporcjonalny do stopnia złamania lub gdy konwencjonalne metody leczenia bólu nie przynoszą skutku. Werteboplastyka jest wykonywana w warunkach hospitalizacji jednego dnia lub jednej doby , a podczas tej procedury, pacjent jest znieczulany miejscowo i ogólnie . Za pomocą specjalnej igły wprowadzanej przez skórę lekarz dostaje się do uszkodzonego obszaru kręgu pod kontrolą obrazowania rentgenowskiego lub fluoroskopii. Do wnętrza złamanego kręgu wprowadza się cement ortopedyczny, który twardnieje, stabilizując strukturę kręgu.
Cement Ortopedyczny: najczęściej używanym materiałem do wypełnienia uszkodzonego obszaru kręgu podczas werteboplastyki jest cement polimetakrylowy. Po wstrzyknięciu szybko dochodzi do jego utwardzenia , co umożliwia natychmiastową stabilizację kręgu oraz ustąpienie dolegliwości bólowych.
czas trwania zabiegu:
30 - 60 min
czas rekonwalescencji:
3 miesiące
cena:

od 11 000 PLN

Lekarze wykonujący werteboplastykę

Dr Arkadiusz Granek
Dr Dawid Wrona
Dr Jan Fortuniak
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down