Umów wizytę
Umów wizytę
+48 42 236 33 63
Ostry dyżur

Reinsercja przyczepu ścięgna mięśnia piersiowego

Mięsień piersiowy to gruby mięsień, znajdujący się na klatce piersiowej człowieka. Jest to bardzo silny przywodziciel, rotator wewnętrzny i zginacz barku. Działa popychając ramię do przodu. Składa się z dwóch części – obojczykowej i mostkowej, nazwanych tak od miejsca przyczepu. Kończy się on na kości ramiennej. Głównym objawem zerwanego mięśnia jest odczuwany przez pacjenta ból podczas odwodzenia ramienia. Zerwanie zazwyczaj jest całkowitym oderwaniem ścięgna od kości ramiennej.
NASZE USŁUGI
Zabieg:

Reinsercja przyczepu ścięgna mięśnia piersiowego

INFORMACJA O ZABIEGU:

Wskazania do Reinsercji przyczepu ścięgna mięśnia piersiowego

● Całkowite uszkodzenie ścięgna dystalnego m. piersiowego większego:
         - nagły ból podczas urazu,
         - bolesna ruchomość kończyną górną,
         - obrzęk oraz krwiak w miejscu uszkodzenia,
         - brak wyczuwalnego fałdu pachowego przedniego,
         - deformacja klatki piersiowej podczas napinania mięśnia.
● Częściowe uszkodzenie ścięgna u aktywnych sportowo pacjentów.

postępowanie przed zabiegiem

Konieczna jest konsultacja z jednym z naszych lekarzy, który zbierze ogólny wywiad, oceni stan ogólny kliniczny pacjenta, wykona USG oraz zleci odpowiednie niezbędne badania - zwykle jest to rezonans magnetyczny pozwalający zaplanować szczegółowo operację i dobrać odpowiednią metodę zabiegu. Na 10 dni przed przyjęciem do Szpitala pacjent wykonuje badania laboratoryjne z krwi obwodowej (morfologia krwi obwodowej, APTT i INR, sód, potas) i badanie ogólne moczu. Należy pamiętać o aktualnych szczepieniach przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, gdyż istnieje niewielkie ryzyko transmisji wirusa podczas zabiegu operacyjnego.

Na czym polega Reinsercja przyczepu ścięgna mięśnia piersiowego?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Cięcie skórne zlokalizowane jest nad miejscem uszkodzonego ścięgna w tzw. bruździe piersiowo-naramiennej. Miejsce przyczepu na kości ramiennej zostaje zlokalizowane i odpowiednio opracowane. Następnym etapem jest odnalezienie kikuta ścięgna oraz jego uwolnienie z blizn i mobilizacja do miejsca anatomicznego przyczepu. Przy użyciu mocnych szwów ścięgno zostaje należycie obszyte. W kości ramiennej wywiercone zostają kanały przez które przeprowadza się wcześniej użyte nici i zakotwicza je przy użyciu dedykowanych guzików tytanowych.
czas trwania zabiegu:
45 - 60 minut
czas rekonwalescencji:
3 - 6 miesięcy
cena:

od 8500 PLN

postępowanie po zabiegu

Po zabiegu kończyna górna zostaje unieruchomiona w ortezie przywiedzeniowej na okres około 3-4 tygodni. Pacjent rozpoczyna rehabilitację pod nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty i stopniowo zwiększa zakres ruchomości. Powrót do pełnej sprawności trwa nie krócej niż 6 miesięcy od operacji.

Lekarze przeprowadzający Reinsercje przyczepu ścięgna mięśnia piersiowego

Dr Grzegorz Sobieraj
Dr Mateusz Jóźwik
Dr Jakub Łupiński
Dr Jan Borowski
Zarezerwuj konsultację

Nasi pacjenci skorzystali również...

Zalecamy także wybór zabiegów takich jak:

Umów wizytę

... i ocal swój ruch!
chevron-down